Rohelise Kooli programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi lasteaia igapäevastesse tegevustesse ning aitab seda süsteemselt ja terviklikult rakendada. See aitab kaasa vastutustundlike, keskkonda hoidvate ja väärtustavate inimeste kujunemisele. Kaasatud on kõik – lasteaialapsed, õpetajad, lasteaia personal ja lapsevanemad.
Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu Tartu Keskkonnahariduse Keskusega. Programmi Eesti koordinaator on Eeva Kirsipuu - Vadi , SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus,
Rohelise Kooli programmi koduleht https://www.tartuloodusmaja.ee/rohelise-kooli-programm-tutvustus/
Programmis osalemist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus.
Mida programmis osalejad teevad?
Rohelise kooli programmil on kolm struktuurset elementi:
1.Seitsmest sammust koosnev strateegia
2.Käsitletavad teemad
3.Rohelise lipu taotlemine kui selle kriteeriumid on täidetud. Osa kriteeriume on FEE poolt, osa töötab iga maa ise välja.
Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata õpilasi otsustusprotsessidesse.
Strateegia 7 sammu:
- Keskkonnatöörühma moodustamine
- Keskkonnaülevaatuse tegemine
- Tegevuskava koostamine
- Monitooring ja hindamine
- Tegevuste sidumine õppekavaga
- Teavitamine ja kaasamine
- Keskkonnapõhimõtete väljatöötamine ja järgimine.
Aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga. Teemad võib vabalt valida, kuid soovitame, et valikus oleks vähemalt üks järgmistest: elurikkus, kliimamuutused, globaalne kodakondsus. Teemade valik, millele klikkides avanevad piktogrammid:
- Elurikkus ja loodus
- Kliimamuutused
- Energia
- Globaalne kodakontsus
- Tervis ja heaolu
- Meri ja rannik
- Prügi
- Õueala
- Transport
- Jäätmed
- Vesi