tallinn

Linnulaulu hommik

18. mai hommikul kohtusime ornitoloog Peep Veedlaga, kelle abil tuvastasime lasteaia õuelt 10 erinevat linnuliiki.

Kohtumine kestis 45 minutit ja linnud, keda kohtasime olid järgmised: koduvarblane, must-kärbsenäpp, sinitihane, kuldnokk, kaelustuvi, rasvatihane, väike põõsalind, vares, metsvint, musträstas.

Varakevadel lastevanemate kingitud ja paigaldatud seitsmest pesakastist olid neli juba asustatud. Krõllide pesakastis on kuldnokad (kuulsime nädalaste tibude säutsumist ja nägime linnuema toiduga lendamas), Nipsuterade pesakastis pesitseb must-kärbsenäpp, sinitihane ja rasvatihane olid samuti pesakastid koduks valinud. lisaks leidsime kaks musträsta pesa - üks oli mullune ja teine sellel aastal tehtud. Tuvastasime ka kaelustuvi pesakoha. Lisaks nägime oravat, kes tuletas meile meelde elu ringkäigu looduses.

Onu Peep kiitis meie elurikkust soodustavat ja linnusõbralikku õueala ning tunnustas lapsi hea looduse ja lindude tundmise eest.

Täname kõiki, kes sellele kaasa on aidanud - õpetajaid, lapsevanemaid ja loomulikult lapsi, kelle jaoks on loomulik ennast ümbritsevat keskkonda hoida, tunda ja kaitsta.

Kolmapäev, 18 Mai 2022

TEL logo

karu

roheline kool